Bilsam Logo

Ana Sayfa » Bilim ve Sanat Vakfı

Bilim ve Sanat Vakfı | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
BİLİM ve SANAT VAKFI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şehir Üniversitesi’ne kayyum atanmasından sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından üniversitenin kurucusu olan Bilim Sanat Vakfına da kayyum atandığını hem Vakiflar Genel Müdürlüğü'nün hem de Bilim Sanat Vakfı'nın yaptığı açıklamalar ile öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Şehir Üniversitesi’nin Marmara Üniversitesi’ne devredilmesinin bir devamı olarak anlaşılan ve kanuna uygun olduğu ifade edilen süreç gerek sivil toplum gerekse ülkemizde vakıf kültürünü yaşatmaya ve geliştirmeye çalışan kişileri ve kurumları derinden  üzmüş ve rahatsız etmiştir.

 

 Bilim Sanat Vakfı, bugüne kadar ortaya koyduğu çalışmalar ve binlerce kişiye karşılıksız sunduğu hizmetler ile bu topluma değer katan önemli bir kurumdur. 

 

Hep birlikte kaybettiğimiz ve kazananın olmadığı bu sürecin bir an önce sonuçlanmasını bekliyoruz. Insanları ve kurumları tedirgin eden bu süreç vakıf kültürünü yaşatmaya çalışan ve ülkesine hizmet eden kurumlara zarar vermektedir.

 

Yaşananların bir an önce son bulması, kurumların itibarlarının zarar görmemesi,  bu kurumlarda toplum yararına fedakarca yapılan hizmetlerin devam etmesi adına bu yanlıştan dönülmesini ümit ve talep ediyoruz.

 

Her türlü siyasi hesabın üstünde tutulması gereken bu kurumların ve buralarda sunulan hizmetlerin devamı açısından bu sürecin en kısa sürede son bulmasını istiyoruz.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

BİLSAM YÖNETİM KURULU

 

Eklenme Tarihi : 22.1.2020

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web