Bilsam Logo

Ana Sayfa » Malatya Sağlık Raporu Çalıştayları Başladı

Malatya Sağlık Raporu Çalıştayları Başladı | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, BİLSAM ve Fırat Kalkınma Ajansı ortak çalışması ile yürütülen “Malatya Sağlık Raporu” çalıştayının ikincisi Sivil Toplum Örgütü ve Sağlık Sendikaları yöneticilerinin katılımıyla 27 Ocak 2012 Cuma günü BİLSAM’da gerçekleştirildi.


İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın sorumluluğunda Malatya Sağlık Raporu çalışmaları kapsamında bir dizi çalıştaylar düzenlenmektedir. Bu kapsamda yapılan çalıştayın ikincisi çok sayıda Sivil Toplum Örgütü ve Sağlık sendikaları yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Açılış konuşması yapan Araştırma raporlarından sorumlu BİLSAM Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Polat;  “Toplumların gelişmişliğinin en önemli göstergelerinden birinin de toplumsal sorunlara sivil toplum örgütleri cephesinde yapılan katkı ile orantılı olduğunu ve bu kapsamda gelişmişliğin göstergesinin sadece toplumların teknoloji kullanımı ile  orantılı olmadığını söyledi.  Böylesine örnek bir çalışmanın Malatya’da yapılıyor olmasının sevindirici bir durum olduğunu belirtti.”

 

Açılış konuşmasının ardından rapor editör yardımcıları İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr. Cengiz Yakıncı ve Prof.Dr. Erkan Pehlivan sağlığa ilişkin sorunları ve sağlıkta meydana gelen gelişmeler konusunda katılımcıların fikirlerini aldıktan sonra, bu düşüncelerin rapor çalışmasında değerlendirileceğini,  meslek örgütleri ile bu çalıştayların devam edeceğini belirttiler.

Eklenme Tarihi : 28.01.2012

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web