Bilsam Logo

Ana Sayfa » BİLSAM Sağlık Sorunlarını Tartıştı

BİLSAM Sağlık Sorunlarını Tartıştı | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
BİLSAM’ın akademisyen üyelerinden oluşan Akademik Düşünce Topluluğunun ayda bir gerçekleştirdiği istişare toplantılarının bu ayki konusu “Malatya’da Sağlık” idi. 12 Şubat 2012 Pazar günü saat 09.30’da BİLSAM’da gerçekleştirilen toplantıda İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, BİLSAM ve Fırat Kalkınma Ajansı ortaklığıyla hazırlanan “Malatya Sağlık Raporu” çalışmaları değerlendirildi.


İnönü Üniversitesinden çok sayıda akademisyenin katıldığı toplantıda proje sorumlusu ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay yaptığı konuşmada “Yapacağımız bu çalışma ile Malatya’nın mevcut sağlık sorunları, kazanımları ve bundan sonra yapılması gereken proje ve çalışmaları ortaya koyacağız” dedi. Yapılan tartışmalarda katılımcı akademisyenler tarafından hazırlanacak raporda dikkate alınmak üzere çok sayıda görüş ve düşünce ileri sürüldü.

 

BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer ise yaptığı konuşmada “BİLSAM Anayasa Taslağı”, “Genç Kalemler Yazarlık Okulu” ve “Kültür Kuşağı Konferanslar Dizisi” gibi BİLSAM tarafından son zamanlarda gerçekleştirilen bazı projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Gezer ayrıca, “BİLSAM olarak Malatya’nın sağlık sorunları hakkında hazırlanan rapor çerçevesinde daha önce de ilimizdeki sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla iki çalıştay yaptıklarını ve bu çalıştaylarda ortaya çıkan görüş ve düşüncelerin rapor ekibine iletildiğini” ifade etti.  

Malatya Sağlık Raporu ekibi tarafından yapılan açıklamada hazırlanan rapor ile ilgili olarak forum ve çalıştayların bundan sonra da devam edeceğini ve ilimizin üç önemli kuruluşunun işbirliği ile hazırlanan “Malatya Sağlık Raporu”nun 14 Mart Tıp Bayramına yetiştirilmeye çalışılacağı ifade edildi.

Eklenme Tarihi : 13.02.2012

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2023 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web