Bilsam Logo

Ana Sayfa » Genç Kalemler İzmir Kitap Fuarı Gezisinden Döndü

Genç Kalemler İzmir Kitap Fuarı Gezisinden Döndü | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafından hazırlanıp SODES kapsamında finanse edilen “Genç Kalemler Yazarlık Okulu” projesi kapsamında 13 Nisan 2012 tarihinde Saat 20.00’da çıkmış olduğu İzmir TÜYAP Kitap Fuarı Gezisini daha önce planlandığı gibi 17 Nisan 2012 sabahı tamamlamış bulunmaktadır.


            “Genç Kalemler Yazarlık Okulu” ekibi olarak İzmir TUYAP Kitap Fuarı gezisinde kendimize en önemli hedef olarak Genç Kalemlerimizi yazar, şair, düşünür ve kitapseverlerle bir araya getirip ortak bir havayı solumalarını sağlamaktı. Bu amaçla birçok imza günlerine, yazarlarla söyleşilere, şiir ve türkü dinletilerine konferanslara katılım gösterdik. Ünlü tarihçi İlber ORTAYLI ile “Yakın Tarihimizin Gerçekleri”, Haydar ERGÜLEN ile “Aşkın Şiirini Yazmak” ve şair Ahmet TELLİ ile “Hayatın Yükselen Sesi” adlı söyleşi programları katıldığımız etkinliklerden bir kısmıdır.

 

            Öte yandan Babacan PESENKURDU ile şiir dinletisi olmak üzere başta İlber ORTAYLI, İskender PALA, Ahmet TELLİ, Gülten DAYIOĞLU, Nilgün ILGAZ, Canan TAN ve daha birçok şair ve yazarlarımızın imza günlerine katılarak hem şair ve yazarlarımıza kitaplarını imzalatma imkanı bulduk hem de kendileriyle yakından tanışma ve onlarla sohbet etme imkanı elde ettik.

 

            İzmir TUYAP Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirdiğimiz gezimizde yaptığımız etkinlikler bunlarla da sınırlı değil. Rehberler eşliğinde İzmir’in meşhur tarihi ve turistik öneme sahip Meryem Ana Kilisesi, Efes Antik Kenti, Basmane Garı, Kordon Boyu gibi tarihi eserleri ve yerleri görme olanağı bulduğumuz önemli yerlerdir. Yine dönüş yolunda Konya’da da rehberler eşliğinde panoramik bir şehir turu gerçekleştirdikten sonsa turumuzu tamamlayarak Malatya’ya döndük. 

Eklenme Tarihi : 17.04.2012

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web