Bilsam Logo

Ana Sayfa » BİLSAM,İstanbul Malatya Günlerinde...

BİLSAM,İstanbul Malatya Günlerinde... | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Dördüncüsü düzenlenecek olan Malatya Günleri bu yıl 28 Ağustos - 2 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul’da olacak. İstanbul Feshane’de düzenlenecek olan bu etkinliğe BİLSAM Derneği olarak bizde katılmaktayız.


      İstanbul’da düzenlenecek olan Malatya Günleri programının 5 gün süreyle Feshane’de gerçekleştirileceği bildirildi.

 

      Vali Ulvi Saran, Ankara’da düzenlenen Malatya Günleri’nin hem etkinlikler ve hem de profesyonel çalışmalarla ilgi topladığını belirterek, bu yıl İstanbul’da 28 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Feshane’de düzenleneceğini kaydetti. Vali Saran, “Malatya’da yaşayan hemşehrilerimiz ile İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz kaynaşacaklar. İstanbul’da bir Malatya havasını götüreceğiz. Kültürel ve değerlerimizi orada sergileyeceğiz” dedi.

 

      Vali Saran, İstanbul’daki dernek ve vakıflar ile de yakın bir diyaloga girerek ortak çalışmalar yürütüleceğini ifade ederek, etkinliklerde yiyecek bölümünde sadece Malatya kültürüne has ikramların bulunmasına izin vereceklerini kaydetti.

     

      Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Malatya’da daha önceden tanıtım etkinlikleri konunda eksikliklerin bulunduğunu, ancak son yapılan organizasyonlar ile bu eksikliklerin büyük oranda tamamlandığını belirtti. Malatya’nın kültürünün dışarıya taşınmasının önemli olduğunu belirten Çakır, dışarıda yaşayan Malatyalıları, Malatya kültüründen koparmamak gerektiğini ifade etti.

 

Eklenme Tarihi : 25.08.2012

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web