Bilsam Logo

Ana Sayfa » İlçe Çalıştayları Başladı

İlçe Çalıştayları Başladı | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İlçe Çalıştaylarının ilki Arapgir’de yapıldı...


      BİLSAM geçen yıl kamuoyuna açıklamasını yaptığı ilçe çalıştaylarını başlattı. İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların ilki 22 Kasım 2012 tarihinde Arapgir ilçesinde Nazar Hotel’de gerçekleştirdi. BİLSAM, Arapgir Kaymakamlığı ve Arapgir Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen çalıştaya Özel İdare Genel Sekreteri İrfan KAYA, Arapgir Kaymakamı Ercan TURAN, Arapgir Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. İbrahim GEZER, Arapgir Kadınlar Derneği Başkanı Nilüfer CÖMERTOĞLU, KUDEB Başkanı Levent İSKENDEROĞLU, Malatya İl Özel İdare Sosyal ve Kültür İşleri Müdürü Murat SEZİK ,AK Parti İl Başkan Yardımcısı Eyüp SAĞLAM ve Arapgir İlçesinin kamu, özel sektör ve sivil  Toplum Kurumlarının temsilcileri olmak üzere yaklaşık 40 kişi katıldı.

 

      İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail ÖZKAYA proje hakkında bilgi verdikten sonra açılış konuşmasını yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, BİLSAM üyesi olarak Arapgir’de BİLSAM’ın gerçekleştirdiği bu anlamlı etkinlikte buluşmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti. Bu çalışma için BİLSAM teşekkür eden ve projenin hayırlı olmasını dileyen Cömertoğlu konuşmasına devamla “Şu an icra edilen toplantı Arapgir için çok kalıcı ve önemlidir. Geleceğe ışık tutacak, belki de buradan çıkacak sonuçlarla yeni mecralara kulaç atacak. Geçmişini bilmeyen, geçmiş öğelerini hatırlamayan hiçbir toplum geleceğini inşa edemeyeceğini, geçmişteki öğelerin bilinmesi, tanınması, yerli yerinde yaşatılması ve gelecek nesillere de emanet olarak aktarılması bilinciyle bir yerel yönetim anlayışı sergilemeye çalışıyoruz” dedi.

 

 

     Programın moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim GEZER, bütün katılımcılara teşekkür ettikten sonra BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti. 

        Çalıştay’da sırasıyla Durum Tespiti ve Analizi, Arapgir ile ilgili temel veriler, Arapgir’in Stratejik Özellikleri, Sorunlar, Arapgir için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden Hayrettin BEYHAN, Mikail ÖZKAYA, İsa AKGÜL, Metin ŞENEL ve Murat AŞAN tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 5 saat sürdü.

           Öğle saat 13.00’de başlayan Arapgir Gelecek Stratejileri Çalıştayı akşam saat 17:30’da sona erdi. Toplantının ardından ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı gelen misafirlere yemek ikram etti. Ayrıca akşam yemeğiyle birlikte misafirlere yöresel müzik dinletisi yapıldı.

 

Eklenme Tarihi : 23.11.2012

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2023 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web