Bilsam Logo

Ana Sayfa » Genç Kalemler Yazarlık Okulu

Genç Kalemler Yazarlık Okulu | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
BİLSAM Genç Kalemler Yazarlık Okulu tarafından gerçekleştirilen Şiir ve Hikâye yarışmasında dereceye giren öğrencilerin hediyelerinin takdimi için İl Özel İdaresi salonunda 29.12.2012 Cumartesi saat 19.00’da bir gece gerçekleştirilerek hediyeleri takdim edildi.


 

 

 

 

 

 

 

BİLSAM Genç Kalemler Yazarlık Okulu tarafından gerçekleştirilen gecede yapmış olduğu konuşmada Prof. Dr. İbrahim Gezer: BİLSAM olarak Malatya’da pek çok proje gerçekleştirdiklerini, bu projelerden biriside İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaklığında SODES Kapsamında yürütmüş olduğumuz “Genç Kalemler Yazarlık Okulu” dur. Aralık 2011-Aralık 2012 tarihleri arasında yaklaşık 12 aydır yürütülen “Genç Kalemler Yazarlık Okulu” Projesi kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bu proje Kapsamında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin bir kısmını şöyle sıralamak mümkün.

 

 

 

  • 100 öğrenci ile 5 sınıf halinde 10 ay boyunca her hafta devam eden yazarlık eğitimi,
  • İzmir TUYAP Kitap Fuarına 4 günlük bir ziyaretin gerçekleştirilmesi,
  • Malatya Kitap Fuarına aktif katılım
  • Her iki kitap fuarlarında olmak üzere pek çok yazar ve şairle söyleşiler gerçekleştirilmesi,
  • Yine BİLSAM merkezinde onlarca yazar ve şairle söyleşi ve atölye çalışmaları
  • Yazarlık okulu için BİLSAM’da ayrı bir kütüphane oluşturularak Genç Kalemlerin hizmetine sunulması,
  • bilsamgenckalemler.com adında bir site kurarak ve burada öğrencilerimizin eserlerinin yayınlanması
  • Buna ek olarak pek çok sosyal ve kültürel faaliyet gerçekleştirildi.

İnşallah önümüzdeki iki hafta içerisinde tamamı Genç Kalemler Yazarlık Okulu öğrencilerinin eserlerinden oluşacak olan iki kitap ve bir dergi çıkarılacaktır. Bu faaliyetlerden biri de hikâye ve şiir olmak üzere iki dalda bir yarışmanın düzenlenmesiydi.

 

 

Gezer konuşmasında Bu proje Aralık 2012 tarihi itibariyle bitmesine rağmen gençlerimizde görmüş olduğumuz büyük başarı ve istek üzerine, BİLSAM olarak bu projeyi 100 kişinin içerisinden seçtiğimiz 30 kişiyle Yazarlık Atölyesi altında değerli dostlarımızın da katkılarıyla devam ettirme kararı aldık.Gezer konuşmasında projeye katkı veren herkese teşekkür etti. Gecede projenin danışmanı Yrd. Doç. Dr. İlhan Erdem bir plaketle onurlandırıldı.

 

 

Aynı gecede şiir ve hikaye dalında dereceye giren Genç Kalemler’in hediyeleri de takdim edildi. Hikâye dalında 1. olan Aynur İNCEBAY ve Şiir dalında 1. Olan Hatice Nur İÇEN’e 10” tablet PC’lerini İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut Bey takdim etti. Hikâye dalında 2. Olan Tuğçe AYTİMUR ile Şiir dalında 2. Olan Cihat KARADAŞ’a 10” tablet PC’lerini İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül Bey takdim etti. Hikâye dalında 3. Olan Selda YARAR ile Şiir dalında 3. Olan Mustafa MACİT’e fotoğraf makinelerini Turgut Özal Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi : 31.12.2012

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web