Bilsam Logo

Ana Sayfa » İlçe Çalıştayları " Hekimhan "

İlçe Çalıştayları " Hekimhan " | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların yedincisi, 5 Nisan 2013 tarihinde Hekimhan ilçesinde gerçekleştirildi.


 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM, tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, Hekimhan Belediye Başkanı M. Sait Özoğlu, Kocaözü Belediye Başkanı Gani Karaca, Güzelyurt Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları,  BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, İl genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri,  Hekimhan İlçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarının temsilci ve şube müdürleri olmak üzere yaklaşık 40 kişi katıldı.

      Çalıştay, Hekimhan’ın tarihi yapılarından Taşhan’da yapıldı. Selamlama konuşmaları yapan ilçe kaymakam ve belediye başkanı böyle bir çalışmadan dolayı BİLSAM ‘a teşekkür ederken, ilçemiz içinde çok faydalı bir çalışma olacağını kaydetti.

 

 

      İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya proje hakkında bilgi verdikten sonra programın moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür ettikten sonra BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.

 

 

      Çalıştay’da sırasıyla durum tespiti ve analizi, Hekimhan ile ilgili temel veriler, Hekimhan’ın stratejik özellikleri, sorunlar, Hekimhan için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden Ersin Başaran, İsa Akgül, Mikail Özkaya ve Murat Aşan,  tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 4 saat sürdü.

 

 

 

( Not: Bu çalıştayların sonunda ilçelerimiz ile ilgili bütün verilen analiz edilerek birkaç ay içerisinde rapor haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacaktır. )

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi : 6.04.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web