Bilsam Logo

Ana Sayfa » " Çalıştaylar Devam Ediyor "

" Çalıştaylar Devam Ediyor " | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların sekizincisi, 25 Nisan 2013 tarihinde Doğanyol ilçesinde gerçekleştirildi.


 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM, tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Doğanyol Kaymakamı Bünyamin KUŞ, Doğanyol Belediye Başkan Vekili Özcan ÖZ, Gökçe Belediye Başkanı H. Hüseyin DOŞAR, İlçe Emniyet Amir Vekili Yasin İNAM, Malatya İl Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat SEZİK,  BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, İl genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri, Doğanyol İlçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarının temsilci ve şube müdürleri olmak üzere yaklaşık 40 kişi katıldı. Doğanyol Tanrıverdi Öğretmen Evi toplantı salonunda yapılan çalıştay da selamlama konuşmaları yapan ilçe kaymakamı, bu çalıştaydan dolayı  BİLSAM ‘a teşekkür ederken, ilçemiz içinde çok faydalı bir çalışma olacağını kaydetti.

 

 

      İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya proje hakkında bilgi verdikten sonra programın moderatörlüğünü yapan BİLSAM  Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür ettikten sonra BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Gezer, Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.

 

 

      Çalıştay’da sırasıyla durum tespiti ve analizi, Doğanyol ile ilgili temel veriler, Doğanyol’un stratejik özellikleri, sorunlar, Doğanyol için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden, İsa Akgül, Metin ŞENEL, Mikail Özkaya ve Murat Aşan,  tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 3 saat sürdü.

 

 

( Not: Bu çalıştayların sonunda ilçelerimiz ile ilgili bütün verilen analiz edilerek birkaç ay içerisinde rapor haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacaktır. )

 

Eklenme Tarihi : 28.04.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web