Bilsam Logo

Ana Sayfa » " Pütürge İlçe Çalıştayı "

" Pütürge İlçe Çalıştayı " | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların dokuzuncusu Pütürge ilçesinde gerçekleştirildi.


 

 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM, tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Pütürge Kaymakamı Nuri GEZİCİ, Tepehan Belediye Başkanı Mehmet ÖNER, Nohutlu Belediye Başkanı Kasım TİLBAÇ, KUDEB Başkanı Levent İSKENDEROĞLU,  Malatya İl Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat SEZİK,  BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, İl genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri, Pütürge İlçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarının temsilci ve şube müdürleri olmak üzere yaklaşık 40 kişi katıldı. Pütürge Hacı Sülük İş Merkezi Toplantı Salonunda yapılan çalıştay da ilçe kaymakamı, bu çalıştaydan dolayı  BİLSAM ‘a teşekkür ederken, çalıştayın ilçemize faydalı olacağını dile getirdi.

 

 

      İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya proje hakkında bilgi verdikten sonra programın moderatörlüğünü yapan BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür ettikten sonra BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Gezer, Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.

 

 

      Çalıştay’da sırasıyla durum tespiti ve analizi, Pütürge ile ilgili temel veriler, Pütürge’nin stratejik özellikleri, sorunlar, Pütürge için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden, İsa Akgül, Metin ŞENEL, Mikail Özkaya ve Murat Aşan,  tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 3 saat sürdü.

 

 

 

( Not: Bu çalıştayların sonunda ilçelerimiz ile ilgili bütün verilen analiz edilerek birkaç ay içerisinde rapor haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacaktır. )

Eklenme Tarihi : 28.04.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web