Bilsam Logo

Ana Sayfa » Malatya PlatFormu 3. Olağan Toplantı

Malatya PlatFormu 3. Olağan Toplantı | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Malatya’da kentin sorunlarına çözümü için sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile oluşturulan ve ortak akıl ile çözüm üretecek olan Malatya PlatFormu, 3’ncü olağan toplantısını gerçekleştirdi.


 

 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM’ın organizasyonunu üstlendiği Malatya PlatFormu, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Ramada Plaza Altın Kayısı Oteli’nde gerçekleştirdiği toplantıda, Malatya’nın büyükşehir olma yolunda önemli sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı.

 

 

      Toplantı öncesinde konuşan BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, “Malatya PlatFormu olarak 3’ncü olağan toplantımızı yapıyoruz. Bu toplantımızda Malatya’nın büyükşehir olma yolunda önemli sorunları ve çözüm önerilerini görüşeceğiz. Toplantımız bir anlamda sorun taraması gibi olacak” dedi.

 

 

      Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, şehrin marka olabilmesi ve sorunlarını çözebilmesi için birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğine vurgu yaparak, “Türkiye’de marka olan şehirlerde ciddi anlamda birlik ve beraberlik görüyorsunuz. Çünkü şehri yönetenlerin, seçilmiş ve atanmışların müşterek bir masa etrafında şehrin sorunlarını tartışır olmaları gerekiyor.

      Çözüm arayışlarında da yine müşterek hareket edilmesi lazım. Önemli olan kurumların öne çıkmasından ziyade şehrin öne çıkarak, şehrin sorun ve problemlerinin üzerine hep birlikte gidilerek, istenilen sonuçların alınmasıdır” diye konuştu.

      Konuşmaların ardından toplantının moderatörü seçilerek, gündeme ilişkin konu üzerinde görüşler alındı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi : 29.04.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web