Bilsam Logo

Ana Sayfa » Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından proje döngüsü yönetimi eğitimi düzenlendi.


     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının sosyal sorunlara dair tespit yapabilme ve çözüme yönelik proje geliştirme kapasitelerinin artırılması amacıyla 81 ilden sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla 14 il merkezinde Proje Döngüsü Yönetimi eğitimi verecektir.  Bu kapsamda 19 – 20 Haziran 2013 tarihlerinde Kayseri Altınsaray Otelde gerçekleşen eğitime, BİLSAM’ı temsilen Ar-Ge ve Proje Koordinasyon Birimi üyelerinden Gençlik Meclisi Başkanı İsa Akgül ve Genel Koordinatör Murat Aşan katıldı.

 

 

      Eğitimin temel amacı, katılımcıların Türkiye gençliğinin sosyal sorunlarına dair tespit yapabilme ve çözüme yönelik proje geliştirme kapasitelerinin artırılması ve proje yapma, uygulama konularında bilgi, beceri ve kabiliyetlerinin geliştirilmesidir.

      İki gün süren eğitimde projenin tanımı, proje fikri ve analizi, planlama (mantıksal çerçeve), finansman (bütçe), ve uygulama izleme konuları hakkında detaylar sunuldu.  Yaklaşık 60 kişinin katıldığı eğitim sonunda STK temsilcilerine katılım belgeleri verildi.

 

Eklenme Tarihi : 24.06.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web