Bilsam Logo

Ana Sayfa » Bağımlılıkla Mücadele PlatFormu

Bağımlılıkla Mücadele PlatFormu | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Bağımlılıkla Mücadele PlatFormu 24 Şubat 2015 salı günü saat: 10.00da Meşale Derneğinde basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Gerçekleşen programda Ahmet Kırma tarafından gerçekleştirirken, basın açıklaması aşağıdaki gibidir.


 

 

 

 

 

 

 

 

      Malatya'da eğitim, kültür, sosyal ve yardımlaşma alanlarında aktif olarak faaliyet gösteren ABİGENÇ ,ANKA PSİKİYATRİ, BİLSAM, ENSAR VAKFI, HAYAT VAKFI,İLİM YAYMA CEMİYETİ,TİMAV,MEŞALE DERNEĞİ Öncülüğünde kısa adı BAM olan bağımlılıkla mücadele platFormu 04.01.2015 tarihinde kuruldu.

 

      Bağımlılıkla Mücadele PlatFormunu Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve 70 farklı STK Tarafından desteklemektedir.

 

      Bağımlılıkla Mücadele platFormu; çocuklarımızı, başta madde bağımlılığı olmak üzere, onları tüketen her türlü bağımlılığa karşı mücadeleyi amaçlamaktadır. Amacımız çocuklarımızın, zehir tacirleri tarafından, insanlığı tükenişe götüren alışkanlılara sürüklenmesine mani olmaktır.

 

      Son dönemlerde giderek artış gösteren; özellikle okul önlerini ablukaya alarak, kendi sermayeleri için gençlerimizi hedef tahtası yapan, aslında kendi nesillerinin de geleceğini karartan çevrelere karşı, insanlık adına insanca bir duruş sergilemek gerekiyor. Çocuklarımızın sahipsiz olmadığını duyurmak, ocaklara ateş düşürmek isteyen kirli senaryolara hayır diyecek bir ses çıkarmak gerekiyor.

 

      Çocuklarımız zehir tacirlerinin insafsız ellerine terk edilmemelidir. Onları çeşitli bağımlılıklarla esir alacak kirli tezgâhlara dur denilmelidir.Ülkemizin geleceğine kastetmek isteyen, kazanmak istedikleri kirli parayla, gençlerimizi tüketmek isteyen her kim varsa, “girdiğiniz yanlış ve tehlikeli yoldan dönün” diye haykırmalıyız. Bunu hep birlikte yapmalıyız. Kimse bu konuya bigâne kalmamalıdır. Bilinmelidir ki; bu konuda hangi ocağa ateş düşerse, diğer ocaklara sirayet eder ve yayılır. Ocakların hepsini sarar ve bütün bir şehri, bütün bir ülkeyi tükenişe sürükler. Bu mesele “bana ne” denilerek sırt dönülecek bir mesele değildir.

 

      Bağımlılıkla Mücadele PlatFormu “BAM” bu amaçla kuruldu. Bu oluşumun bir faaliyeti olarak, 1 Mart 2015 Pazar günü saat 13:00 te yapılacak "Bağımlılığa Hayır" yürüyüşü ile gençlerimizin sahipsiz olmadığı haykırılacaktır. Sizlerden de, giriştiğimiz bu insanlık mücadelesine ve toplumsal seferberliğe destek istiyoruz. Çocuklarımızı yakmak isteyen her bağımlılığa birlikte dur diyelim. Unutmayalım, her gün biraz daha gecikiyoruz, geciktikçe ocaklara ateş düşüyor.

 

      Elbette ki bu yürüyüş ve basın açıklaması bizim ilk adımımız olacaktır.Bu etkinliğin ardından BAM'ın gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalardan bazıları şunlardır.:

 

•Bağımlılıkla ilgili tüm paydaşlarımızın katılacağı bağımlılıkla mücadele çalıştayı düzenlemek.

 

• Toplumumuzda ki madde bağımlısı bireyleri tespit ederek bu kişilere yönelik “bireysel tedavi planları” oluşturmak ve uygulamak.

 

• Bağımlı bireylerin topluma kazandırılmasına yönelik olarak sportif, kültürel,sosyal,sanatsal çalışmalar yapmak ve meslek edindirme kursları düzenlemek.

 

• Bağımlı bireylerin tedavilerinin yapılacağı rehabilitasyon merkezleri oluşturmak.

 

Tüm vatandaşlarımızın desteği ve Allah-u Teala’nın hadiliği ile bu çalışmalarda başarılı olacağımıza inanıyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

Bağımlılıkla Mücadele PlatFormu 24.02.2015

 

 

Eklenme Tarihi : 24.02.2015

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web