Bilsam Logo

Ana Sayfa » Kurtuba Akademi Sosyal Bilimler Ulusal Öğrenci Sempozyumu 2

Kurtuba Akademi Sosyal Bilimler Ulusal Öğrenci Sempozyumu 2 | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
27-28 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenen öğrenci sempozyumu sona erdi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM ve Yeşilyurt Belediyesi işbirliğiyle 27-28 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleşen Kurtuba Akademi Sosyal Bilimler Ulusal Öğrenci Sempozyumu sona erdi.

 

      Bu yıl ikincisi gerçekleşen sempozyumda toplam 40 bildiri tebliğ edilirken, oturumlar BİLSAM Konferans Salonu ve Sosyal Araştırmalar Merkezinde gerçekleşti. Temel İslam Bilimleri, Uluslar arası İlişkiler, Kamu Yönetimi, İktisat, Medya, Kültür ve Eğitim, Sosyoloji ve Felsefe başlıklarıyla 9 oturum halinde yapıldı.

 

      Program, Doç.Dr. İlhan Erdem’in Kurtuba Akademi’yi tanıtımıyla başlarken, BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Tav’ın selamlama konuşmalarıyla devam etti. Eğitim ve Kültür çalışmalarına önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise; “ Yeşilyurt Belediyesi olarak eğitim alanında düzenlenen her türlü etkinliğe hem katılırız hem de destekleriz. Yeşilyurt Belediyemizin de desteklediği bu sempozyumu organize eden BİLSAM yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

 

      Açılış konuşmalarından sonra Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Doç.Dr. İlhan Erdem’in moderatörlüğünde “ Temel İslam Bilimleri” başlığıyla ilk oturum gerçekleşti. Açılış oturumuna Ankara Üniversitesi’nden Tuba Nur Umut, Ankara Üniversitesi’nden Hatice Merve Çalışkan, Yalova Üniversitesi’nden Zehra Öztürk ve Gazi Üniversitesi’nden Tuba Ulutaş isimli yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldı. 

 

      Sempozyum boyunca BİLSAM Sanat Topluluğu’nun özverili bir çalışma sonunda hazırlamış oldukları Hüsn-ü Hat sergisi de katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

 

      Sempozyum sonunda, bildiri sunan öğrencilere katılım belgeleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi : 1.04.2015

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web