Bilsam Logo

Ana Sayfa » Kurtuba Akademi Atölye Çalışmaları Başlıyor

Kurtuba Akademi Atölye Çalışmaları Başlıyor | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Kurtuba Akademi Atölye Çalışmaları başlıyor... Konuya ilişkin açıklama aşağıda yer almaktadır.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurtuba Akademi Atölye Çalışmaları

BİLSAM’ın temel birimlerinden biri olan ve 7 yıldır eğitim–öğretim faaliyetleri sürdüren Kurtuba Akademi, sistematik bilgi üretimi ve paylaşımı konusunda, ilimizde başlatılmış önemli projelerden biridir.

 

Kurtuba Akademi’nin temel amacı; sistematik bilgi üretimi, paylaşımı ve bu bilginin hayata transferi yoluyla “İnsani Derinlik; Akademik Yetkinlik ve Mücadeleci Kişilik” perspektifine sahip kadroların yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.  

 

Akademi, çalışmalarında; ne düşünüleceğinden çok nasıl düşünüleceğini öğreten; cevap vermekten çok soru sorma yetisi kazandıran; bilgi ezberletmekten çok bilgiye giden yolları gösteren; peşin kabullenmeler yerine mevcut bilgi paradigmalarını sorgulayan; kişi ve olaylardan çok, olgular üzerine yoğunlaşmayı amaçlayan bir eğitim yaklaşımını esas alır.

 

Akademi çalışmaları temelde; her yılın Ekim-Kasım aylarında gerçekleştirilen giriş seminerleri ile Ocak ayında başlayıp Haziran ayına kadar süren atölye (ihtisas) çalışmalarından oluşmaktadır. Ayrıca her yıl Kasım ayında ulusal düzeyde bir öğrenci sempozyumu gerçekleştirilmektedir.

 

Bu yıl sosyal bilimlerden İslami ilimlere; kültür ve sanattan ekonomi ve siyasete; kişisel gelişimden edebiyat ve yazarlık okuluna; felsefe ve sosyoloji okumalarından düşünür okumalarına; robot ve model uçak atölyelerinden girişimcilik ve iş geliştirmeye kadar 80 farklı alanda atölye çalışmalarımız başlayacaktır.

 

Her biri 15 kişiden oluşacak atölye çalışmalarımızın temel amacı; bir uzman rehberliğinde, katılımcılar arasında bilgi paylaşımı ve etkileşimi mümkün kılarak uzmanlaşmaya katkı sağlamaktır. Ağırlıklı olarak haftalık periyotlarla gerçekleştirilecek çalışmalar boyunca, okuma, yazma, araştırma ve müzakere gibi akademik ve kültürel çalışmaların yanı sıra sosyal etkinlikler de organize edilecektir.

 

Atölye çalışmalarının sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Ayrıca en az iki yıl süreyle akademi çalışmalarına katılanlara BİLSAM Kurtuba Akademi Mezuniyet Belgesi düzenlenecektir. Çalışmalarımız genç yetişkin, kadın erkek her yaştan her düşünceden insanımıza açık olup katılım ücretsizdir.     

 

Akademiden mezun olan öğrenciler, BİLSAM tarafından kitap ve makale yazmak, akademide çalışmalar yürütmek, proje koordinatörlüğü üstlenmek, üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora yapmak, yurt dışına gitmek gibi alanlarda teşvik edilmektedir. Ortaya çıkan yazılı ürünler BİLSAM Yayınları, Birey ve Toplum Sosyal Bilimler Dergisi, Kademran Gençlik Dergisi ve www.bilsam.org gibi platFormlarımızda değerlendirilmektedir.  

 

Alanında uzman akademisyen, eğitimci, kanaat önderi, işadamı ve sosyal girişimci tarafından yürütülecek ve 20 hafta sürecek atölye çalışmalarımıza başta gençlerimiz olmak üzere bütün insanlarımız davetlidir. 

 

Kayıtlarımız 31 Aralıkta sona erecek olup ayrıntılara www.bilsam.org/kurtuba adresinden ulaşılabilir.

 

Prof. Dr. İbrahim GEZER

Proje Sorumlusu

 

 Detaylar: 

 

 

 

Eklenme Tarihi : 21.12.2015

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web