Bilsam Logo

Ana Sayfa » Malatya Valisi Aydın Baruş tan Ziyaret

Malatya Valisi Aydın Baruş tan Ziyaret | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Malatya Valisi Aydın Baruştan BİLSAMa ziyaret...


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yakın zaman önce ilimize atanan Vali Aydın Baruş, BİLSAM’a iade-i ziyarette bulundu. Vali Baruş’u BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer ve üyeler karşıladı.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, BİLSAM olarak 2005 yılından beri bir grup eğitimci, akademisyen, iş adamları ve gençler olmak üzere birçok üyemizle eğitim, öğretim, araştırma ve yayıncılık faaliyetlerinin yürüttüğünü söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

 

“Kurtuba Akademi diye bir eğitim-öğretim faaliyetlerinden sorumlu birimimiz var. Bu birim bünyesinde her dönem 50 civarında atölye çalışmaları başlatıyoruz ve 3 ay boyunca devam ediyor. Ulusal düzeyde öğrenci sempozyumumuz var. Uluslararası düzeyde Malatya ile ilgili araştırma konuları yayınlıyoruz. Seri konferanslarımız var. Şu ana kadar 50'yi aşkın yayın çıkarttık. Malatya ile ilgili araştırma raporlarının dışında birçok birimimiz şehrimizin eğitim kültür hayatına, araştırma çalışmalarına karınca kararınca katkı veriyoruz. Sizi de memleketimizde görmekten memnuniyet duyduğumuzu ifade ederek yeni görevinizde bundan sonraki süreçte başarılar diliyoruz” dedi.

 

Vali Baruş yaptığı konuşmada BİLSAM’ı ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

 

“Sizlerin bana yapmış olduğu hayırlı olsun ziyaretinin iadesi mahiyetinde hem de merkezinizin çalışmaları hakkında bilgi almak üzere buraya gelmiş bulunmaktayım. Bir şehirde sivil toplum kuruluşlarının canlı olması, özellikle onların fikir ve kültür hayatına katkı sunmaları gerçekten önemsenmesi gereken bir konu, o şehirdeki fikir hayatının canlı tutulması aynı zamanda insanların o şehrin sorunlarına karşı duyarlı olduğunu göstermektedir. Bu anlamda da BİLSAM’ın üstlendiği rolü önemsiyorum. Çünkü özellikle genç insanların buraya gelip şehir ilgilendiren meselelerde bir takım çalışmaların altına imza atması o yönde çaba sarf etmesi duyarlılığın gençlik kesiminde de olduğunu görmemiz bakımında son derece önemli. Özellikle burada gençlerimizin kütüphane imkânların sahip olması, ders çalışma imkânlarına sahip olması, ayrıca da toplumun tüm kesimlerinden geniş bir portföyde katılım olması bu çalışmalarda önemli bir konu, çünkü bilim ve ilim dünyasında bazen ilim adamlarımız çok değerli eserler, fikirler üretebiliyorlar ancak bunların gerçek hayatta iç içe geçmesi lazım ki içinde yaşadıkları topluma, şehre faydası olsun. Bu anlamda BİLSAM ‘ın rolü Malatya açısından önemli.”

 

Önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmalarda BİLSAM’ın yapmış olduğu çalışmalardan istifade edebileceğini de söyleyen Vali Baruş sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Kamu kesiminde de bir adım attığınız zaman bunun toplumda karşılığı olması gerekiyor ki vatandaşlarımızın memnuniyeti daha iyi olsun, vatandaşlarımızın yüzünü güldürebilelim, bu hizmetlerinde sağlıklı ve etkin olarak götürülmesi bakımından da sağlıklı bilgi alt yapısına ihtiyaç var, bu anlamda BİLSAM ‘ın yayınlamış olduğu raporları okuyorum, önemli raporlar olarak görüyorum bunları, gerek Malatya ekonomisi gerek sosyal yapısı ile ilgili, dışarıdan ilimize gelmiş olan misafirlerimiz ile ilgili toplumsal kaynaşmanın sağlanması onların bizim toplumsal yapımıza entegrasyonu ve sorunların çözümü açısından, içinde yaşadıkları topluma katkı sağlamaları açısından bu çalışmalar da önemli. Önümüzdeki dönemde yararlanabileceğimiz ve birlikte çalışabileceğimiz hususlarda da sizlerden istifade etmek isteriz.”

 

Vali Aydın Baruş, misafirperverliği için BİLSAM’a teşekkür edip, çalışmalarında başarılar dileyerek sözlerine son verirken, ziyaret hasbihal ile devam etti.

 

BİLSAM Basın Ofisi / Ocak 2019

 

 

 

Eklenme Tarihi : 5.01.2019

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2022 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web