Bilsam Logo

BILSAM HAKKINDA

BILSAM HAKKINDA | Bilgi Yolu Egitim Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi | Bilsam.Org

Günümüzde “Üçüncü Sektör” olarak tanimlanan ve ülkelerin en önemli “Sosyal Sermayesi” kabul edilen sivil toplum kuruluslarinin önemini ve etkinligini arttirdigi bir dönemde yasiyoruz. 
 

Iste böyle bir ortamda, yasadigi zaman ve zeminle ilgili farkindalik gelistirmis akademisyen, egitimci, kamu görevlisi ve isadami hemen her meslekten birikim ve tecrübe sahibi çok sayida kisinin bir araya gelmesiyle kurulan BILSAM, “Insan, Bilgi ve Farkindalik” sloganiyla yola çikmistir. 


BILSAM’in temel amaci; bilgi çaginda, bilgiden hareketle Anadolu kültürünün yerel degerlerini, Islam kültürünün manevi degerlerini ve insanlik kültürünün evrensel degerlerini beraberce önemseyen bir yaklasimla, egitim, kültür ve sosyal alanlarda etkinlikler düzenlemek, projeler gerçeklestirmek ve bu yolla basta ilimiz olmak üzere ülkemizin entelektüel, sosyal ve kültürel açidan gelisimine katki saglamaktir. Kisaca ifade etmek gerekirse amacimiz “Yolda Olma” iradesini sürdürmek ve “Gök Kubbede Hos Bir Seda Birakma” çabasi içinde olmaktir.
 

BILSAM (Bilgi Yolu Egitim, Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi) 2005 yilinda kuruldu.  2010 yili basi itibariyle merkezini ilimizin önemli kültür varliklarindan biri olan Istanbulluoglu Konagi'na tasiyan BILSAM, hâlâ ayni merkezde faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrica ayni alanda Abdulkadir Dönmez Gençlik Merkezi ve BILSAM Egitim - Arastirma Merkezi olmak üzere iki yeni merkez daha insa etmis olup, toplamda 2500 metre kare kapali alan olusturmus ve fiziki alt yapisini tamamlamistir.
 


E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2024 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web