Bilsam Logo

BİLSAM HAKKINDA

BİLSAM HAKKINDA | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org

Günümüzde “Üçüncü Sektör” olarak tanımlanan ve ülkelerin en önemli “Sosyal Sermayesi” kabul edilen sivil toplum kuruluşlarının önemini ve etkinliğini arttırdığı bir dönemde yaşıyoruz. 
 

İşte böyle bir ortamda, yaşadığı zaman ve zeminle ilgili farkındalık geliştirmiş akademisyen, eğitimci, kamu görevlisi ve işadamı hemen her meslekten birikim ve tecrübe sahibi çok sayıda kişinin bir araya gelmesiyle kurulan BİLSAM, “İnsan, Bilgi ve Farkındalık” sloganıyla yola çıkmıştır. 


BİLSAM’ın temel amacı; bilgi çağında, bilgiden hareketle Anadolu kültürünün yerel değerlerini, İslam kültürünün manevi değerlerini ve insanlık kültürünün evrensel değerlerini beraberce önemseyen bir yaklaşımla, eğitim, kültür ve sosyal alanlarda etkinlikler düzenlemek, projeler gerçekleştirmek ve bu yolla başta ilimiz olmak üzere ülkemizin entelektüel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimine katkı sağlamaktır. Kısaca ifade etmek gerekirse amacımız “Yolda Olma” iradesini sürdürmek ve “Gök Kubbede Hoş Bir Seda Bırakma” çabası içinde olmaktır.
 

BİLSAM (Bilgi Yolu Eğitim, Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) 2005 yılında kuruldu.  2010 yılı başı itibariyle merkezini ilimizin önemli kültür varlıklarından biri olan İstanbulluoğlu Konağı'na taşıyan BİLSAM, hâlâ aynı merkezde faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca aynı alanda Abdulkadir Dönmez Gençlik Merkezi ve BİLSAM Eğitim - Araştırma Merkezi olmak üzere iki yeni merkez daha inşa etmiş olup, toplamda 2500 metre kare kapalı alan oluşturmuş ve fiziki alt yapısını tamamlamıştır.
 


E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2023 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web