Bilsam Logo

Ana Sayfa » İlçe Çalıştayları Devam Ediyor

İlçe Çalıştayları Devam Ediyor | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
BİLSAM geçen yıl kamuoyuna açıklamasını yaptığı ilçe çalıştaylarını sürdürüyor...


 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

       İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların ikincisini 16 Ocak 2013 tarihinde Akçadağ ilçesinde gerçekleştirdi.

 

 

      BİLSAM, Akçadağ Kaymakamlığı ve Akçadağ Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen çalıştaya Akçadağ Belediye Başkanı İbrahim Koşar, Malatya Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan ATAY, Ören Belediye Başkanı Aziz Bakır, Kozluca Belediye Başkanı  H. İbrahim Demirkaya, Bahri Belediye Başkanı Ali Pektaş,  KUDEB Başkanı Levent İskenderoğlu İl Genel Meclis Üyeleri, Akçadağ İlçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarının temsilcileri olmak üzere yaklaşık 30 kişi katıldı.

 

 

      İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya proje hakkında bilgi verdikten sonra programın moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür ettikten sonra BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.

 

 

      Çalıştay’da sırasıyla Durum Tespiti ve Analizi, Akçadağ ile ilgili temel veriler, Akçadağ’ın Stratejik Özellikleri, Sorunlar, Akçadağ için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden Mikail Özkaya, İsa Akgül, Berkant Gezer ve Murat Aşan tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 4 saat sürdü.

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi : 17.01.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web