Bilsam Logo

Ana Sayfa » Malatya PlatFormu " Vizyon 2023"

Malatya PlatFormu " Vizyon 2023" | Bilgi Yolu Egitim Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi | Bilsam.Org
Malatya’da yetkililer, siyasiler ve sivil toplum kuruluslari, oda temsilcileri "2023 Malatya vizyonu” adi altinda bir araya gelip Malatya 2023’ü konustu. Toplantida, Malatya PlatFormu olusturulmasi görüsüldü.


 

 

 

 

 

 

 

 

      BILSAM tarafindan organize edilen, ”2023 Malatya vizyonu” toplantisi Ramada Altin Kayisi Oteli’nde , Vali Vasip Sahin, Belediye Baskani Ahmet Çakir, Adalet ve Kalkinma Partisi Malatya milletvekilleri Öznur Çalik ve Cemal Akin, oda, dernek, sendika ve sivil toplum kurulusu temsilcileri, is adamlari ve bürokratlar katildi.

      Toplantida açilis konusmasi yapan BILSAM Baskani Prof. Dr. Ibrahim Gezer, “Insanlarimizi bir araya getirip, hasbihal etmek, sorunlari dile getirmek ve istisare etmek için bu toplantiyi düzenledik. ”2023 Malatya vizyonu” adini verdigimiz bu tür toplantiyi Malatya PlatFormu adi altinda zaman zaman bir ara gelinmesini öneriyoruz. Belli araliklarla bir araya gelinip, ilimizin daha fazla nasil ileriye gitmesi noktasinda çalismalar yapmayi hedefliyoruz” ifadelerini kullandi.

 

      Belediye Baskani Ahmet Çakir ise Malatya’yi gelecege tasima adina olusturulan platFormun önemine temas edip, Malatya’nin yeni dönemde büyük sehir olmasiyla ilgili yapilanmanin önemini anlatti. “Malatya büyük sehir olunca ne olmali, nelere ihtiyaç var. Düsüncelerin ortaya konulup tartisildigi bir platForm teklifi önemlidir” diyen baskan Çakir, böyle istisare toplantilarinin önemli oldugunu vurguladi.

 

 

      Malatya milletvekili Öznur Çalik da meslek örgütleri ile bir ara gelmesinin önemini anlatip, “Bundan sonra düzenli bir sekilde bir araya gelmek önemlidir” diyerek emegi geçenlere tesekkür etti. Çalik, “Bu toplantida kadin arkadaslarimiz bayagi var” diyerek, ancak baska yerlerde kadinla ilgili eksikler oldugunu gördüklerini, bu eksiklerin giderilmesi gerektigini kaydetti.

 

 

      Malatya Milletvekili Cemal Akin da, “Ibrahim bey’in Bilsam’in çalismalarini gipta ile izliyoruz. Bugüne kadar alisilmis olmayani basarip, çesitli kuruluslari, yetkilileri ve siyasileri bir araya getirip, öncülük ettigi için tesekkür ediyorum” diyerek, bu tür toplantilarin Malatya’nin kalkinmasina etken olacagini vurguladi. Akin, “Insanlar birbirlerini daha yakindan tanirsa daha çok seviyor ve kani isiniyor. Bu nedenle bu tür bir araya gelip, birbirini tanimalar önemlidir” seklinde konustu.

 

 

      Vali Vasip Sahin de, Malatya’nin büyük sehre hazirlanan bir il oldugunu ifade edip, “Birlikte hareket etmek, disiplin ve istikrar önemlidir. Altyapinin saglam olusmasi lazim. Geldigim günden beri bu tür organize ve bir araya gelmelerin ihtiyaç oldugunu dile getirdim” ifadelerini kullandi.

 

 

      Daha sonra toplantiya katilan kendilerini tanitip, yaklasik üç saat süren toplantida  "2023 Malatya vizyonu” ile ilgili kisa görüslerini dile getirdiler.

 

 

 

Eklenme Tarihi : 28.01.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2024 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web