Bilsam Logo

Ana Sayfa » Malatya PlatFormu " Vizyon 2023"

Malatya PlatFormu " Vizyon 2023" | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Malatya’da yetkililer, siyasiler ve sivil toplum kuruluşları, oda temsilcileri "2023 Malatya vizyonu” adı altında bir araya gelip Malatya 2023’ü konuştu. Toplantıda, Malatya PlatFormu oluşturulması görüşüldü.


 

 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM tarafından organize edilen, ”2023 Malatya vizyonu” toplantısı Ramada Altın Kayısı Oteli’nde , Vali Vasip Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve Cemal Akın, oda, dernek, sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve bürokratlar katıldı.

      Toplantıda açılış konuşması yapan BİLSAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, “İnsanlarımızı bir araya getirip, hasbihal etmek, sorunları dile getirmek ve istişare etmek için bu toplantıyı düzenledik. ”2023 Malatya vizyonu” adını verdiğimiz bu tür toplantıyı Malatya PlatFormu adı altında zaman zaman bir ara gelinmesini öneriyoruz. Belli aralıklarla bir araya gelinip, ilimizin daha fazla nasıl ileriye gitmesi noktasında çalışmalar yapmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

      Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Malatya’yı geleceğe taşıma adına oluşturulan platFormun önemine temas edip, Malatya’nın yeni dönemde büyük şehir olmasıyla ilgili yapılanmanın önemini anlattı. “Malatya büyük şehir olunca ne olmalı, nelere ihtiyaç var. Düşüncelerin ortaya konulup tartışıldığı bir platForm teklifi önemlidir” diyen başkan Çakır, böyle istişare toplantılarının önemli olduğunu vurguladı.

 

 

      Malatya milletvekili Öznur Çalık da meslek örgütleri ile bir ara gelmesinin önemini anlatıp, “Bundan sonra düzenli bir şekilde bir araya gelmek önemlidir” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti. Çalık, “Bu toplantıda kadın arkadaşlarımız bayağı var” diyerek, ancak başka yerlerde kadınla ilgili eksikler olduğunu gördüklerini, bu eksiklerin giderilmesi gerektiğini kaydetti.

 

 

      Malatya Milletvekili Cemal Akın da, “İbrahim bey’in Bilsam’ın çalışmalarını gıpta ile izliyoruz. Bugüne kadar alışılmış olmayanı başarıp, çeşitli kuruluşları, yetkilileri ve siyasileri bir araya getirip, öncülük ettiği için teşekkür ediyorum” diyerek, bu tür toplantıların Malatya’nın kalkınmasına etken olacağını vurguladı. Akın, “İnsanlar birbirlerini daha yakından tanırsa daha çok seviyor ve kanı ısınıyor. Bu nedenle bu tür bir araya gelip, birbirini tanımalar önemlidir” şeklinde konuştu.

 

 

      Vali Vasip Şahin de, Malatya’nın büyük şehre hazırlanan bir il olduğunu ifade edip, “Birlikte hareket etmek, disiplin ve istikrar önemlidir. Altyapının sağlam oluşması lazım. Geldiğim günden beri bu tür organize ve bir araya gelmelerin ihtiyaç olduğunu dile getirdim” ifadelerini kullandı.

 

 

      Daha sonra toplantıya katılan kendilerini tanıtıp, yaklaşık üç saat süren toplantıda  "2023 Malatya vizyonu” ile ilgili kısa görüşlerini dile getirdiler.

 

 

 

Eklenme Tarihi : 28.01.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2022 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web