Bilsam Logo

Ana Sayfa » Malatya Egitim Raporu

Malatya Egitim Raporu | Bilgi Yolu Egitim Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi | Bilsam.Org
Arastirma Raporlari serisinin üçüncüsü Malatya Egitim Raporu oldu...


 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

       Ilimizin sorunlarinin çözümüne ve gelisimine katki saglamak amaciyla BILSAM tarafindan çok sayida arastirma raporu, çalistay, forum, panel, konferans ve sempozyum gerçeklestirilmistir. Bu çalismalarimiz bundan sonra da devam edecektir. Bugün ise BILSAM Sosyal Arastirmalar Merkezi tarafindan hazirlanan Malatya Egitim Raporu'nun kamuoyuna duyurulmasi amaciyla bir araya gelmis bulunuyoruz.

           

      Sahsimin yani sira egitim yöneticilerinden Metin Benli, Abdulbasit Özlük, Orhan Tugrulca ve MEM çalisanlarindan Isa Akgül tarafindan hazirlanan bu rapor; ilimizin okul öncesi egitiminden yüksekögretimine kadar egitimin bütün kademeleriyle ilgili degerlendirme ve analizler içermektedir. Bu kapsamda egitim göstergeleri dikkate alinarak ilimizin egitim durumu ortaya konulmus, sorunlar tartisilmis ve çözüm önerileri sunulmustur. Ayrica rapor içeriginde egitimle ilgili son dönemde yapilan tartismalara yönelik analizlere de yer verilmistir.

 

      Bu rapor, ilimizde egitimle ilgili son yillarda ortaya konulan en temel metinlerden ve referans kaynaklardan biri olma özelligi tasimaktadir. Egitimle ilgili çok sayida veri, analiz, degerlendirme, tespit ve projeksiyon içeren bu raporun diger bir özelligi ise katilimci bir yaklasimla hazirlanmis olmasidir. Raporun hazirlanmasi sürecinde ilimizde alaninda uzman çok sayida kisiyle gruplar halinde görüsmeler gerçeklestirilmis ve raporun bazi bölümleri birlikte olgunlastirilmistir.

 

      Bu çalisma, “Arastirma Raporlari” serimizin üçüncü çalismasidir. Önümüzdeki günlerde ise Malatya Saglik Raporu ve Ilçe Gelecek Stratejileri Raporlari yayimlanacaktir. Bildiginiz gibi bu serinin ilk çalismalari olan “Malatya Kayisi Raporu ve Malatya Vizyon 2023 (Il Gelisim Raporu) çalismalarimiz daha önce yayimlanmisti.

Raporumuzun baski giderleri Malatya Valiligi tarafindan karsilanmistir. Bu vesileyle sayin valimiz Vasip Sahin'in sahsinda Malatya Valiligine, raporun hazirlanmasina katki veren çalistay katilimcilarina ve rapora emegi geçen herkese tesekkür etmeyi bir borç bilirim.

 

Kamuoyuna saygiyla duyurulur. 

Yönetim Kurulu Adina;                                                                                 Prof. Dr. Ibrahim GEZER

                                                                                                            BILSAM Yönetim Kurulu Baskani

 

Rapora ulasmak için tiklayiniz.

 

 

 

 

Rapora ulasmak için tiklayiniz.

Eklenme Tarihi : 30.01.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2024 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web