Bilsam Logo

Ana Sayfa » Malatya Eğitim Raporu

Malatya Eğitim Raporu | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Araştırma Raporları serisinin üçüncüsü Malatya Eğitim Raporu oldu...


 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

       İlimizin sorunlarının çözümüne ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla BİLSAM tarafından çok sayıda araştırma raporu, çalıştay, forum, panel, konferans ve sempozyum gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir. Bugün ise BİLSAM Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından hazırlanan Malatya Eğitim Raporu'nun kamuoyuna duyurulması amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz.

           

      Şahsımın yanı sıra eğitim yöneticilerinden Metin Benli, Abdulbasıt Özlük, Orhan Tuğrulca ve MEM çalışanlarından İsa Akgül tarafından hazırlanan bu rapor; ilimizin okul öncesi eğitiminden yükseköğretimine kadar eğitimin bütün kademeleriyle ilgili değerlendirme ve analizler içermektedir. Bu kapsamda eğitim göstergeleri dikkate alınarak ilimizin eğitim durumu ortaya konulmuş, sorunlar tartışılmış ve çözüm önerileri sunulmuştur. Ayrıca rapor içeriğinde eğitimle ilgili son dönemde yapılan tartışmalara yönelik analizlere de yer verilmiştir.

 

      Bu rapor, ilimizde eğitimle ilgili son yıllarda ortaya konulan en temel metinlerden ve referans kaynaklardan biri olma özelliği taşımaktadır. Eğitimle ilgili çok sayıda veri, analiz, değerlendirme, tespit ve projeksiyon içeren bu raporun diğer bir özelliği ise katılımcı bir yaklaşımla hazırlanmış olmasıdır. Raporun hazırlanması sürecinde ilimizde alanında uzman çok sayıda kişiyle gruplar halinde görüşmeler gerçekleştirilmiş ve raporun bazı bölümleri birlikte olgunlaştırılmıştır.

 

      Bu çalışma, “Araştırma Raporları” serimizin üçüncü çalışmasıdır. Önümüzdeki günlerde ise Malatya Sağlık Raporu ve İlçe Gelecek Stratejileri Raporları yayımlanacaktır. Bildiğiniz gibi bu serinin ilk çalışmaları olan “Malatya Kayısı Raporu ve Malatya Vizyon 2023 (İl Gelişim Raporu) çalışmalarımız daha önce yayımlanmıştı.

Raporumuzun baskı giderleri Malatya Valiliği tarafından karşılanmıştır. Bu vesileyle sayın valimiz Vasip Şahin'in şahsında Malatya Valiliğine, raporun hazırlanmasına katkı veren çalıştay katılımcılarına ve rapora emeği geçen herkese teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Yönetim Kurulu Adına;                                                                                 Prof. Dr. İbrahim GEZER

                                                                                                            BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı

 

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

 

 

 

 

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

Eklenme Tarihi : 30.01.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web