Bilsam Logo

Ana Sayfa » İlçe Çalıştayları " Kale"

İlçe Çalıştayları " Kale" | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların üçüncüsünü 31 Ocak 2013 tarihinde Kale ilçesinde gerçekleştirdi.


 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM, Kale Kaymakamlığı ve Kale Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen çalıştaya, Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Kale Belediye Başkanı H.Bayram Gökhan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, KUDEB Başkanı Levent İskenderoğlu, BİLSAM üyelerinden Prof. Dr Ahmet Baysar, Yrd. Doç. Dr. İlhan Erdem, Yaşar Kalkan, İl genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri, Kale İlçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarının temsilcileri olmak üzere yaklaşık 30 kişi katıldı.

 

 

      Selamlama konuşmaları  yapan Kale Belediye Başkanı H. Bayram Gökhan, özellikle  böyle bir çalışma yaptığı için BİLSAM a teşekkür ederken, ilçede ilk defa böyle bir çalışma yapıldığını dile getirdi. Bu vesileyle katılan herkese teşekkürlerini bildiren Gökhan,  Malatya genelinde STK katılım oranının düşüklüğünden duyduğu rahatsızlığı ve bu oranın artırılması gerektiğini savundu.

 

 

      Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ise BİLSAM’a   böyle bir çalışmadan dolayı teşekkür ederken, günümüz dünyasında artık sivil toplum kuruluşlarının etkin bir yere sahip olduğunu söyledi. BİLSAM ‘ın ise bölgede deki tek Think Tank  kuruluş olduğunu ve sadece Malatya için değil bölge adına da çalışmalar yapması gerektiğini söyledi.

 

 

      Programın moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür ettikten sonra BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek,  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.

 

 

      Çalıştay’da sırasıyla Durum Tespiti ve Analizi, Kale ile ilgili temel veriler, Kale’nin Stratejik Özellikleri, Sorunlar, Kale için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden, İsa Akgül, Berkant Gezer, Enes Yıldırım, Fuat Özhan ve Murat Aşan tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 4 saat sürdü.

 

 

 

 

 


 

 

 

Eklenme Tarihi : 1.02.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2022 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web