Bilsam Logo

Ana Sayfa » Ilçe Çalistaylari " Kale"

Ilçe Çalistaylari " Kale" | Bilgi Yolu Egitim Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi | Bilsam.Org
Ilçelerimizin öncü sektörleri, gelisim eksenleri, yatirim imkanlari, potansiyel zenginlikleri, sorunlari ve potansiyel proje tekliflerinin ele alindigi çalistaylarin üçüncüsünü 31 Ocak 2013 tarihinde Kale ilçesinde gerçeklestirdi.


 

 

 

 

 

 

 

      BILSAM, Kale Kaymakamligi ve Kale Belediyesi’nin isbirligiyle gerçeklestirilen çalistaya, Kale Kaymakami Ender Faruk Uzunoglu, Kale Belediye Baskani H.Bayram Gökhan, Kültür ve Turizm Il Müdürü Dervis Özbay, KUDEB Baskani Levent Iskenderoglu, BILSAM üyelerinden Prof. Dr Ahmet Baysar, Yrd. Doç. Dr. Ilhan Erdem, Yasar Kalkan, Il genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri, Kale Ilçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarinin temsilcileri olmak üzere yaklasik 30 kisi katildi.

 

 

      Selamlama konusmalari  yapan Kale Belediye Baskani H. Bayram Gökhan, özellikle  böyle bir çalisma yaptigi için BILSAM a tesekkür ederken, ilçede ilk defa böyle bir çalisma yapildigini dile getirdi. Bu vesileyle katilan herkese tesekkürlerini bildiren Gökhan,  Malatya genelinde STK katilim oraninin düsüklügünden duydugu rahatsizligi ve bu oranin artirilmasi gerektigini savundu.

 

 

      Kale Kaymakami Ender Faruk Uzunoglu ise BILSAM’a   böyle bir çalismadan dolayi tesekkür ederken, günümüz dünyasinda artik sivil toplum kuruluslarinin etkin bir yere sahip oldugunu söyledi. BILSAM ‘in ise bölgede deki tek Think Tank  kurulus oldugunu ve sadece Malatya için degil bölge adina da çalismalar yapmasi gerektigini söyledi.

 

 

      Programin moderatörlügünü yapan Prof. Dr. Ibrahim Gezer, bütün katilimcilara tesekkür ettikten sonra BILSAM’in forum tarzi çalismalarindan bahsederek, bu çalismalarla sorunlari tespit etmek,  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarimiza yardimci olmak istediklerini belirtti. Malatya için gerçeklestirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldiklarini ifade etti.

 

 

      Çalistay’da sirasiyla Durum Tespiti ve Analizi, Kale ile ilgili temel veriler, Kale’nin Stratejik Özellikleri, Sorunlar, Kale için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalisildi. Yürütme Kurulunun BILSAM üyelerinden, Isa Akgül, Berkant Gezer, Enes Yildirim, Fuat Özhan ve Murat Asan tarafindan olusturuldugu çalistay yaklasik 4 saat sürdü.

 

 

 

 

 


 

 

 

Eklenme Tarihi : 1.02.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2024 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web