Bilsam Logo

Ana Sayfa » İlçe Çalıştayları " Arguvan"

İlçe Çalıştayları " Arguvan" | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların dördüncüsü 27 Şubat 2013 tarihinde Arguvan ilçesinde gerçekleştirildi.


 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM, tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, Arguvan Belediye Başkan Vekili Ali Ekber Aslantürk,  BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, İl genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri, Arguvan İlçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarının temsilcileri ayrıca misafir olarak Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu  olmak üzere yaklaşık 40 kişi katıldı.

 

 

      Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, selamlama konuşmasından sonra böyle bir çalışma düzenlediği için BİLSAM’a ve katılımcılara teşekkür ederken,  çalıştay sonunda yaklaşık dört ay önce göreve başladığını ve bu çalıştay sayesinde Arguvan hakkında hiç duymadığı bilgiler edindiğini dile getirdi.

 

 

      İlçe çalıştayları proje koordinatörü Mikail Özkaya’nın çalıştaylar hakkında kısa bilgi vermesinden sonra programın moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür edip BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek, var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.

 

 

 

      Çalıştay’da sırasıyla Durum Tespiti ve Analizi, Arguvan ile ilgili temel veriler, Arguvan’ın Stratejik Özellikleri, Sorunlar, Arguvan  için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden Mikail Özkaya ve Murat Aşan tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 4 saat sürdü.

 

 

 

Eklenme Tarihi : 28.02.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web