Bilsam Logo

Ana Sayfa » Gelecege Yatirim Projesi

Gelecege Yatirim Projesi | Bilgi Yolu Egitim Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi | Bilsam.Org
Malatyali Is Adamlari Dernegi (MIAD) ve BILSAM tarafindan ortaklasa planlanan ve lider karakterli, basarili, yetenekli gençleri destekleyerek; gelecegin temsil gücü yüksek basarili meslek adami, yönetici ve girisimcilerinin yetismesini saglamayi amaçlayan "Gelecege Yatirim Projesi"nin protokolü imzalandi.


 

 

 

 

 

 

 

      MIAD ile BILSAM tarafindan ortaklasa yürütülecek projenin protokol imza töreni Akkoza Otel'de gerçeklestirildi. Törene Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir, MIAD Baskani Yunus Akdas ve BILSAM Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Ibrahim Gezer ile MIAD Genel Sekreteri Ahmet Turan Koçer ve BILSAM Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kizilay katildi.

 

      Protokolün imza töreninde bir konusma yapan BILSAM Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Ibrahim Gezer, yetismis insan gücünün çok önemli hale geldigi bir çagda yasadiklarini söyledi.

 

 

      Bilgi çaginda yetismis olan insan gücünün kurum, il ve ülkelerin kisa sürede kalkinmasinda ve daha saglikli bir gelisim çizgisi izlemesinde çok önemli bir faktör olduguna deginen Gezer, MIAD ve BILSAM isbirligiyle Malatya'nin nitelikli, yetenekli ve lider karakterli gençlerinin gelecege hazirlanmasi konusunda ortak bir projeye imza attiklarini kaydetti.

 

      Gezer, Malatya'nin insan kaynaginin gelistirilmesine yönelik olarak "Gelecege Yatirim Projesi"ni hayata geçirdiklerine dikkat çekerek, projenin Malatya'ya önemli katkilar saglayacagini söyledi.

 

      MIAD Baskani Yunus Akdas ise, projenin ülke gelecegi adina büyük önem tasidigini belirterek, "Ülkeyi ileri bir seviyeye götürmek istiyorsaniz, dünyanin sayili 10 ekonomisi içine girmek istiyorsaniz, Türkiye'yi çagin ötesine tasimak istiyorsaniz, bu bugünkü mantikla olmaz. Bir kere biz bu gerçegi tespit etmis bulunuyoruz. ve bunu hep tartistik. Sadece sikayetçi olmak meseleyi çözmez. Meseleyi tespit etmekte bunu çözmez. Meseleye çözüm olarak tasin altina elinizi koymaniz gerekiyor. Zaman zamanda tasin altina gövdenizi koymaniz gerekiyor. Vicdaninizi, cüzdaniniz ile bulusturmaniz lazim. Bu proje bu anlamda bizim için büyük bir heyecan oldu" dedi.

 

 

      Gelecegin yildizlarini yetistirmek için çalisacaklarini kaydeden Akdas, sunlari ifade etti: "Binlerce ögrenciye burs verebilirsiniz ama gelecegin yildizlarini yetistiremediginiz zaman, yani gelecegin Özal'larini yetistiremediginiz zaman ülke hep geriye gidecektir. Biz ülkemizin geriye gitmemesi için, kendi dönemimizdeki tecrübe birikimimizi de dikkate alarak gelecegin yildizlarini yetistirmek, en azindan her sene 20 gencimizi, 6 senede de 150 gencimizi Malatya'ya, Türkiye'ye ve dünya insanligina hizmet etme adina yetistirmek istiyoruz. Protokolün amaci da budur."

 

      Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir da, Malatya ve ülkeye deger katacak gençleri yetistirmek amaciyla baslatilan "Gelecege Yatirim Projesi"nin önemli bir çalisma oldugunu kaydetti. Projenin orta ve uzun vadede sadece Malatya degil, ülkeye büyük katkilar saglayacaginin altini çizen Çakir, "Uygulanan proje örnek teskil etmektedir. Bu anlamda takdir edilmeye deger. Projenin hayirli ve ugurlu olmasini diliyorum" seklinde konustu.

 

      Yapilan konusmalarin ardindan MIAD ve BILSAM arasinda "Gelecege Yatirim Projesi"nin protokolü imzalandi.

 

 

      Ayrica BILSAM üyesi ve ilimizin bir çok is adami ile aksam yemeginde bir araya gelen MIAD Baskani Yunus Akdas ,Malatya’nin ve Türkiye’nin ekonomik sorunlari üzerine söylesi yapti.

 

      Toplantida MIAD Genel Sekreteri Ahmet Turan KOÇER e  BILSAM YIK ( Yüksek Istisare Kurulu) üyesi olarak  yapmis oldugu katkilar anisina Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir tarafindan plaket takdim edildi

 

 

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi : 3.03.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2024 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web