Bilsam Logo

Ana Sayfa » Kuluncak İlçe Çalıştayı

Kuluncak İlçe Çalıştayı | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların altıncısı, 5 Nisan 2013 tarihinde Kuluncak ilçesinde gerçekleştirildi.


 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM, tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Kuluncak Kaymakamı Savaş Konak, Kuluncak Belediye Başkanı Ramazan Nacar, Sofular Belediye Başkanı Kamil Çelik, İlçe Emniyet Amiri Erol Ünlü, BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, İl genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri,  Kuluncak İlçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarının temsilcileri ve şube müdürleri olmak üzere yaklaşık 35 kişi katıldı.

      Proje hakkında görüşlerini dile getiren ilçe kaymakam ve belediye başkanı, bu tarz bir çalışmanın bizler içinde çok faydalı olacağını dile getirirken, BİLSAM ‘a yapmış olduğu bu duyarlı çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

 

 

      İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya proje hakkında bilgi verdikten sonra programın moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür ettikten sonra BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.

 

 

      Çalıştay’da sırasıyla durum tespiti ve analizi, Kuluncak ile ilgili temel veriler, Kuluncak’ın stratejik özellikleri, sorunları, Kuluncak için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden Ersin Başaran, İsa Akgül, Mikail Özkaya ve Murat Aşan,  tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 3 saat sürdü.

 

 

( Not: Bu çalıştayların sonunda ilçelerimiz ile ilgili bütün veriler analiz edilerek birkaç ay içerisinde rapor haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacaktır. )

 

 

 

Eklenme Tarihi : 6.04.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web