Bilsam Logo

Ana Sayfa » Doğanşehir İlçe Çalıştayı

Doğanşehir İlçe Çalıştayı | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların onuncusu, Doğanşehir ilçesinde gerçekleştirildi.


 

 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM, tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaman, Polat Belediye Başkanı Hasan Orman, Söğüt Belediye Başkanı, Mesut Sülü, Emniyet Amiri Turgut Tatar, İş Adamı Vahap Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Söylemez, KUDEB Başkanı Levent İskenderoğlu, BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, Nihat Akbıyık, Gökhan Tuncel, Nedim Karagöz, Alaattin Aktaş, , Doğanşehir İlçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarının temsilci ve şube müdürleri olmak üzere yaklaşık 40 kişi katıldı.

 

 

      Çalıştay’da selamlama konuşmaları yapan Doğanşehir Kaymakamı, bu çalıştay ile kamu, üniversite ve STK lar uyumlu bir çalışma ortaya koymaktadır dedi. Ayrıca BİLSAM’ın çalışma alanlarından bahseden Soğukpınar, çalıştayın sonunda hem Doğanşehir için hem de  Malatya için faydalı olacağını kaydederken BİLSAM’a  ve katılımcılara teşekkür etti.

 

 

      Doğanşehir Belediye Başkanı Karaman ise yaptığı açıklamada: Temel amacı; bilgi çağında, bilgiden hareketle insanlık kültürünün evrensel değerlerini beraberce önemseyen bir yaklaşımla, eğitim, kültür ve sosyal alanlarda etkinlikler düzenlemek, projeler gerçekleştirmek olan BİLSAM'ın çalıştayını çok faydalı buluyorum. Bu toplantı neticesinde İlçe olarak eksikliklerimizi, fazlalıklarımızı, avantajlarımızı ve dezavantajlarımızı ölçme fırsatı bulacağız. Toplantıda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 

 

      İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya’nın proje hakkında kısa bilgilendirmesinden sonra programın moderatörlüğünü yapan BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür edip daha sonra BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade eden Gezer, böylelikle ilçelerimizi her yönüyle ele almış olacağız dedi.

 

 

      Çalıştay’da sırasıyla durum tespiti ve analizi, Doğanşehir ile ilgili temel veriler, Doğanşehir’in stratejik özellikleri, sorunlar, Doğanşehir için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden, Mikail Özkaya , Ömer Faruk Fırat ve Murat Aşan,  tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 3 saat sürdü.

      ( Not: Bu çalıştayların sonunda ilçelerimiz ile ilgili bütün verilen analiz edilerek birkaç ay içerisinde rapor haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacaktır. )

 

Eklenme Tarihi : 7.06.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web