Bilsam Logo

Ana Sayfa » İlçe Çalıştayları " Darende "

İlçe Çalıştayları " Darende " | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
İlçelerimizin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların onbirincisi, Darende ilçesinde gerçekleştirildi.


 

 

 

 

 

 

 

 

      BİLSAM, tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş, Ayvalı Belediye Başkanı Hamit Demir, Yenice Belediye Başkanı Ufuk Yücel, Malatya Darendeliler Dernek Başkanı Durmuş Doğan, KUDEB Başkanı Levent İskenderoğlu, BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, Nilüfer Aktaş, Alaattin Aktaş, Darende İlçesinin  kamu, özel sektör ve sivil  toplum kurumlarının temsilci ve şube müdürleri olmak üzere yaklaşık 40 kişi katıldı.

 

 

      Çalıştay’da selamlama konuşmaları yapan Darende Kaymakamı, “İşbirliği ve dayanışma içerisinde gerçekleşen bu çalıştay ilçemize verilen önemi gösteriyor” dedi. Çalıştay sonunda ilçemiz için güzel sonuçlar çıkacağını kaydeden Aktaş, BİLSAM ‘a ve bütün katılımcılara teşekkür etti.

 

 

      İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya’nın proje hakkında kısa bilgilendirmesinden sonra programın moderatörlüğünü yapan BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür edip daha sonra BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından bahsederek, bu çalışmalarla sorunları tespit etmek  var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlarımıza yardımcı olmak istediklerini belirtti. Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade eden Gezer, “Böylelikle ilçelerimizi her yönüyle ele almış olacağız” dedi.

 

 

      Çalıştay’da sırasıyla durum tespiti ve analizi, Darende ile ilgili temel veriler, Darende’nin stratejik özellikleri, sorunları, Darende için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden, İsa Akgül, Mikail Özkaya , Ömer Faruk Fırat ve Murat Aşan,  tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 3 saat sürdü.

      ( Not: Bu çalıştayların sonunda ilçelerimiz ile ilgili bütün verilen analiz edilerek birkaç ay içerisinde rapor haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacaktır. )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi : 7.06.2013

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web