Bilsam Logo

Ana Sayfa » V.Ulusal Öğrenci Sempozyumu

V.Ulusal Öğrenci Sempozyumu | Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi | Bilsam.Org
Kurtuba Akademi V. Ulusal Öğrenci Sempozyumu


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçmişten günümüze insanlık tarihinin en büyük sorunlarından biri olan “ŞİDDET”, çağımızda da insanlığı tehdit eden temel problemlerden biridir. Toplumsal ilişkilerden uluslararası ilişkilere, aile hayatından bireyler arası ilişkilere, eğitimden medyaya ve daha birçok alanda hayatımıza nüfuz etmiş olan “Şiddet” bir toplumsal sorun olarak varlığını sürdürmektedir.

 

Yıllık periyotlarla ulusal öğrenci sempozyumları gerçekleştiren BİLSAM Kurtuba Akademi, 2018 yılında tema olarak, “Şiddet” konusunu seçmiştir. "Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet" başlığıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumumuz DİLKENT AKADEMİ , BİLSAM Yayınları, Kurtuba Akademik Gelişim Topluluğu’nun katkılarıyla 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

BİLSAM Kurtuba Akademi tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Ulusal Öğrenci Sempozyumumuzun amacı; ülkemizde bahse konu olan alanlarda okuyan, araştıran ve düşünceler geliştiren gençlerimizi bir araya getirerek, ürettikleri bilgi, düşünce ve yaklaşımları akademik çevreler ve kamuoyu ile paylaşmalarına imkân tanımaktır.

 

Düzenlenecek sempozyum, "şiddet" sorununu sadece “insan” odaklı değil, bu sorunlardan etkilenen tabiat, çevre, bitkiler, hayvanlar, tarihi eserler, kültürel varlıklar vb. bütün canlıları ve varlıkları kapsayacak şekilde ele alacaktır.. Amacımız Kurtuba Akademi olarak geleceğimiz adına gök kubbede hoş bir seda bırakacak bütün fikirlere kendini seslendirme imkanı sunmaktır.

 

BİLSAM Kurtuba Akademi olarak bizler, farklılıklarımızın zenginlik olarak kabul edildiği; şiddetin, zulmün, ötekileştirmenin ve kutuplaşmanın olmadığı; bütün canlıların kendi potansiyelini gerçekleştirebildiği; çevrenin korunduğu ve adalet, özgürlük, barış ve kardeşlik iklimi içinde yaşanılan bir dünyanın mümkün olabileceğine inanıyoruz.

 

28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sempozyumumuza, ilimiz, bölgemiz ve ülkemizdeki 17 üniversiteden toplam 40 lisans ve lisansüstü öğrenci katılacaktır.

 

İki gün sürecek sempozyumun yanı sıra Kurtuba Akademi Atölye Çalışmaları kapsamında fotoğraf ve karakalem sergisi ve ayrıca şiir dinletisi de olacaktır. 28 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da yapılacak açılışa tüm halkımız davetlidir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Oturumlar için tıklayınız.

Detay: 1

Detay: 2

Sosyal ve kültürel programlar:

Sergi:

Şiir ve Türkü:

 

 

 

 

Eklenme Tarihi : 26.04.2018

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web