Bilsam Logo

Ana Sayfa » Sehrin Halleri Sehirlinin Hayalleri

Sehrin Halleri Sehirlinin Hayalleri | Bilgi Yolu Egitim Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi | Bilsam.Org
Konferanslar Serisi devam ediyor...


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BILSAM Ibn Haldun Sosyal Arastirmalar Merkezi birimimiz tarafindan düzenlenen Güz Dönemi Konferanslar Serisi’nde ikinci hafta konugumuz Istanbul Üniversitesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Köksal Alver oldu. ‘Sehrin Halleri Sehirlinin Hayalleri’ konusunun ele alindigi konferans yogun katilimla yaklasik iki saat sürdü.

 

Malatya’da bulunmaktan duydugu memnuniyeti dile getiren Alver, sözlerine BILSAM Yöneticilerine tesekkür ederek söyle devam etti:

 

“Sehir insani bir kategoriye sokmaya çalisir. Sehri sevsen de sevmesen de oraya kök salip onu taniyip kavraman gerekir. Sehir ve sakinleri birbirlerini yansitir. Sen sehre hürmet duymazsan o da sana duymaz. Öfke gösterirsen öfke görürsün.

 

Bir sehir kendisine gelen kisiye "ne getirdin" diye sorar çünkü o sehrin bir ekonomisi, siyaseti ve iliskiler agi vardir. Sehirli mücadelesini olmak ve ölmek arasinda verir. Sehirli olmak iyi bir sey olmadigi gibi sehirli olmamak da kötü bir sey degildir. Sadece bir seydir. Önemli olan sehirli olup onunla ne yaptigidir.”

 

“Din, sehirlerin olmazsa olmazidir” diyen Alver, dinlerin sehirlere geldigini, sehirlerin merkezlerinde dinin ve mabedin oldugunu dile getirdi.

 

Konferansimiz soru-cevap kismiyla son buldu.

 

 

 

Eklenme Tarihi : 12.11.2019

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2024 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web