Bilsam Logo

Ana Sayfa » X. Olagan Genel Kurul

X. Olagan Genel Kurul | Bilgi Yolu Egitim Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi | Bilsam.Org
BILSAM X. Olagan Genel Kurulu gerçeklesti..


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BILSAM, 10. Olagan Genel Kurulunu gerçeklestirdi.

23 Eylül Pazar günü saat 11.00’de BILSAM Konferans Salonunda gerçeklestirilen genel kurulda açilis ve selamlama konusmalarindan sonra divan kurulu seçimi yapildi. Yapilan seçimde divan kurulu baskanligina Sn. Basri YASAR, baskan yardimciligina Sn. Mustafa ÖZHÜSREV, divan kurulu üyeliklerine ise Sn. Sadi ERGÜL ve Sn. Isa AKGÜL seçildiler.
Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Ilhan GEÇIT kurul gündem maddelerinin görüsülmesinden önce yaptigi açilis konusmasinda; Bugün 10. Kongremizi yapiyoruz.  Biz yönetimi Covid-19 salgini oldugu zor bir dönemde devraldik. Tabii ki bu durumlar hizmet üretmeye engel degil. Ama o dönemde çok ciddi kisitlamalar vardi. Bu nedenle uzun süre kamuya açik programlar yapamadik. Bununla birlikte Covid sinirlamalarina ve daha sonra meydana gelen depreme ragmen kurumu faal halde, kapisini açik tuttuk ve BILSAM’in yapisina uygun faaliyetleri sürdürmeye çalistik. Örnegin atölye çalismalarimizi hemen hemen hiç aksatmadik. 30’u askin atölyemize her dönem 1000 civarinda katilim oldu. Bundan dolayi mutluyuz. Yine bu zor sartlarda bazi konferanslar gerçeklestirdik. Görev yaptigimiz bu iki yillik dönemde emegi geçen bütün Yönetim Kurulu üyelerimize ve Denetim Kurulu üyelerimize tesekkür ediyoruz.  BILSAM bir sivil olusum hareketidir. Bu hareket hem insan emegi hem de ekonomik destekle yürüyor. Bu dönemde ekonomik destek veren arkadaslara da ayrica tesekkür ederiz. Yeni Yönetimi olustururken BILSAM’a katki verenlerle görüsmeler yaptik. Yeni yönetimin temsil kabiliyetine dikkat ettik ve proje üretecek bir yönetim olsun istedik.
Ardindan Malatya Ak Parti milletvekili Bülent TÜFENKÇI yaptigi selamlama konusmasinda. BILSAM’in kuruldugu yildan beri Malatya’nin egitim, kültür ve sosyal hayatina ciddi katki saglayan bir kurulus oldugunu, BILSAM’in sadece bir sivil toplum kurulusu degil ayni zamanda bir düsünce kurulusu olarak da yaptigi faaliyetlerin çok önemli oldugunu, bu kapsamda Malatya’nin ilçelerinden tutun egitiminden ekonomisine birçok alanla ilgili rapor çalismalari yaptigini, Malatya’nin yasadigi deprem sonrasi bu tür çalismalara daha çok ihtiyaç duydugunu, BILSAM’in bu süreçte de sorumluluk almasi gerektigini belirtti ve bugüne kadar emegi geçenlere tesekkür etti. Ayrica yeni seçilecek yönetime de basarilar diledi.
Daha sonra CHP Malatya Milletvekili Veli AGBABA selamlama konusmasi yapti. Agbaba, yaptigi konusmada BILSAM’i kuruldugu günden beri izledigimi, BILSAM’in katilimci ve çogulcu bir yapiya sahip oldugunu, farkli kesimlerden insanlari bir araya getirdigini, farkliliklarimizin zenginlik oldugunu gösterdigini, Malatya’nin ve Türkiye’nin sorunlarini masaya yatirarak çözüm üretmeye çalistigini, bu konularda yayinlar yaptigini, bu çalismalarin önemli bir boslugu doldurdugunu ve kendisinin de bir CHP milletvekili olarak bunlardan faydalanacagini ifade ederek, emegi geçen herkese tesekkür etti ve yeni yönetime basari diledi.
Divan kurulunun yönetiminde devam eden genel kurul, yönetim ve denetim kurullarinin faaliyet raporlarinin sunumu ve ibrasiyla devam etti. Bu sunumlardan sonra yönetim ve denetim kurullari asil ve yedek üyelerinin seçimi yapildi. Yapilan seçimde asagidaki isimler önümüzdeki 2 yil boyunca BILSAM’in yönetim ve denetim kurullarinin asil ve yedek üyeleri olarak belirlendi.
Asil Üyeler    
Emin ÇELEBI (Akademisyen)
Ilhan GEÇIT    (Akademisyen)
Mehmet KOÇ  (Egitimci)
Gökhan TUNCEL (Akademisyen)
Ramazan YAKICI (Yeminli Mali Müsavir)
Ekrem ATALAN (Akademisyen)
Ilhan IÇEN (Akademisyen)
Özcan ÇETIN (Avukat)
Mikail ÖZKAYA (Ekonomist)
             
Yedek Üyeler
Temel ASICI (Egitimci)
Ismet DURGUNGÜL (Gazeteci )
Osman AGIR (Akademisyen)
Mikail ÖZBAKIR ( Mühendis)
Recep SACU (Egitimci)
Hatice DOGRUYOL (Egitimci)
Zekeriya TAV ( Is Insani)
Enes YILDIRIM​(TV Programcisi)
Betül CÖMERTOGLU (Psikolog)
Denetim Kurulu
Asil Üyeler
Vahap TOMAN (Iskur Müdür)
Bayram TEMELLI (Is Insani)
Ferman SALMIS (Egitimci)
 
Yedek Üyeler
Ismet ÖZALP (Kamu Görevlisi)
Bayram KOÇ (Kamu Görevlisi)
Ahmet ADIGÜZEL (Doktor)
 
 
Eklenme Tarihi : 24.09.2023

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2024 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web