Bilsam Logo

Ana Sayfa » Kurtuba Akademi IV. Ulusal Ögrenci Sempozyumu

Kurtuba Akademi IV. Ulusal Ögrenci Sempozyumu | Bilgi Yolu Egitim Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi | Bilsam.Org
Kurtuba Akademi IV. Ulusal Ögrenci Sempozyumu basvurulari basladi...


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KURTUBA AKADEMI

IV. Ulusal Ögrenci Sempozyumu

GEÇMISTEN GÜNÜMÜZE INSANOGLUNUN ADALET ARAYISI

 “Adalet mülkün temelidir”

4-5 Kasim 2017, Malatya  

 

Toplumsal bir varlik olan insanin bir arada yasayabilme imkâninin adidir adalet. Bir anlamda adalet ontolojik bir imkân iken, öte yandan insan tekinin muhteris tutumlarinin etkisiyle olusan kaosta hayati bir ihtiyaca dönüsür. Bu itibarla 'adalet arayisinin tarihi, insanligin tarihi kadar eskidir' ve bu cihetle insanoglunun tarihi, adalet arayisinin tarihi olarak da okunabilir. Binlerce yil boyunca adalet, kutsal metinlere konu olmus, düsünürler tarafindan tartisilmis, ugruna mücadeleler verilmis, bedeller ödenmis ve bu arayis hep süregelmistir.

 

2016 yilinda "Geçmisten Günümüze Insanoglunun Ideal Arayisi" temasini konu alan Kurtuba Akademi, bu yil "adalet arayisi" temasini gündemine almistir. Bu serinin erdem, özgürlük, ahlak, anlam vb. temalarla devam ettirilmesi düsünülmektedir.

 

BILSAM Kurtuba Akademi tarafindan bu yil dördüncüsü gerçeklestirilecek olan Ulusal Ögrenci Sempozyumunun amaci; ülkemizde bahse konu olan alanlarda okuyan, arastiran ve düsünceler gelistiren gençlerimizi bir araya getirerek ürettikleri bilgi, düsünce ve yaklasimlari akademik çevreler ve kamuoyu ile paylasmalarina imkân tanimaktir.

 

Düzenlenecek bu sempozyum, insanoglunun binlerce yildir sürdürdügü "adalet" arayisina konu olan bütün alan ve çalismalara açiktir. Bu yönüyle sempozyum, sosyal bilimlerden fen bilimlerine, egitim bilimlerinden saglik bilimlerine, güzel sanatlardan yasadigimiz toplumsal sorunlara kadar hemen her alani kapsamaktadir. Sempozyuma lisans ve lisansüstü egitim ögrencileri davetlidir. Bildiriler, bilim kurulunca degerlendirilip onaylandiktan sonra sempozyumda sunulacaktir.

 

4-5 Kasim 2017 tarihleri arasinda gerçeklestirilmesi planlanan sempozyumun yeri ve programi ileri tarihlerde ilgililere ulastirilacaktir. Bildirisi kabul edilen Malatya disindaki katilimcilarin ulasim ve konaklama giderleri BILSAM tarafindan karsilanacaktir.

 

( Detaylar için www.bilsam.org/kurtuba )

 

 

Eklenme Tarihi : 7.05.2017

E-Posta Listesi

Günün SÖZÜ

 
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
© 2009-2024 - Tüm Hakları Saklıdır. Bilsam.Org | Sistem:UmutDenizi Web